12.7 C
İstanbul
Perşembe, Kasım 23, 2023

Başka Cildim Yok

Cildimiz en değerli giysimiz kuşkusuz. Diğer giysilerimiz eskiyip bozulduğunda onları yenileriyle değiştirebiliriz ama cildimizi başka bir ciltle değiştiremeyiz. O yüzden sahip olduğumuz cilde ne kadar iyi bakarsak o da o kadar sağlıklı, genç ve düzgün kalır.

Cildimizi korumanın en önemli kuralı sağlıklı yaşamak, iyi beslenmek, bol su içmek, düzenli uyumak, alkol ve sigaradan uzak durmak elbette. Yani cildi içten korumak. Ancak en az bunlar kadar önemli olan diğer kural ise cildimizi temiz tutup ona iyi bakmak. Yani cildimizi dışarıdan korumak. Bu da cildimiz için kullandığımız tüm kremler, bakım kürleri, roll-on deodorantlar ve makyaj malzemeleri anlamına geliyor.

Günümüzde her konuda doğal ve organik ürünler kullanmanın sağlığımız için ne kadar gerekli olduğu iyice anlaşıldı. Yiyecekten giysiye, mobilyaya kadar temas ettiğimiz her şeyde doğallık aranırken, cildimizle birebir ve uzun süreli temas halinde olan kozmetik ürünlerde doğallığın önemini fark etmemek imkansız. Elbette cildimiz için seçeceğimiz tüm ürünlerin güvenilir, doğal ve kaliteli ürünler olması gerekiyor.

Uzun yıllardır kendini kanıtlamış Fransız bitkisel kozmetik markası Yves Rocher de bu konuda tüm beklentilere cevap verebilecek özellik ve çeşitliliğe sahip görünüyor. Dilerseniz Yves Rocher’nin internet sitesine girip tüm cilt bakım ürünlerini inceleyin. Göreceksiniz ki Yves Rocher, bitkilerin yaşam enerjileri ve kendini yenileyebilme özelliklerinden yararlanarak ve cilt için en etkili aktif bileşenleri yaratmayı hedefleyerek tüm ürünlerinde %100 bitkisel içerikler kullanıyor. Tüm ürünler dermatolojik ve oftalmolojik testlerden geçiriliyor, alkol, paraben kullanılmıyor, cildin pH dengesi korunuyor. Yves Rocher tüm ürünlerini üretirken doğaya ve insan sağlığına saygıyı temel sorumluluk kabul ediyor. Doğanın korunmasını ve bio çeşitliliğin devamlılığını gelecek nesillere karşı bir görev sayıyor. Öyle ki ürün ambalajlarını bile doğayla dost malzemelerden üretiyor.

Üstelik bunları bitki dünyasının eşsiz koku ve renk zenginliğinden yararlanarak son derece keyifle kullanılacak şekilde ve çok uygun fiyat ve kampanyalarla sunuyor. Öyle inanıyorum ki, Yves Rocher gibi markaların desteklenmesi böyle yaklaşımların artmasını sağlayacak. E bu noktada, biz tüketicilere de Yves Rocher ürünlerini tercih ederek bu yaklaşıma destek vermek düşüyor.

Sude Seçkin
Sude Seçkinhttp://www.kadinim.net
Kadınım.Net Editörü

Benzer İçerikler

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Son Konular