14.7 C
İstanbul
Cuma, Aralık 1, 2023

Bitter Çikolatanın Faydaları

Bitter çikolata kadınların yemekten asla vazgeçemediği yiyeceklerinin başında gelmektedir. Çünkü kendilerini ne zaman kötü hissederlerse bitter çikolataya başvururlar. Bitter çikolatada insanın kendisini iyi hissetmesini sağlayan bir takım hormonlar bulunmaktadır. Ama aynı zamanda kadınlara fazladan kilo aldırdığından dolayı hiçbir zaman tercih etmek istemedikleri bir yiyecektir.

Şimdi ise bitter çikolataların kalp sağlığına yaptığı bazı olumlu etkilere değinmek istiyoruz. Öncelikle bitter çikolata her türlü kalp ve damar rahatsızlıklarını kökten halletmektedir. Çaya çok benzeyen ve içeriğinde flavanol bulunduran bir besin maddesidir.

bitter çikolata faydalarıHücreleri zararlı etkilerden tamamen korumakla kalmaz aynı zamanda bütün duyu ve organellerimize oksijen ulaşmasını sağlamaktadır.  Kolesterole karşı da etkin besin olarak göze çarpmaktadır. Fakat özellikle belirtilen özelliği ise cildi korumasının da dışında insanlar tarafından belirli bir ölçü içerisinde tüketilmesi gerektiğidir.

Bu sebepten dolayı yüksek kilo yaptırıcı etkisinin de ötesinde çikolata tüketiminde her zaman için ölçülü davranmak gerekmektedir. Uv ışınlarını emen yapısı sayesinde insanın daha mutlu olmasını tetiklemektedir.

Bütün bu özelliklerinin de dışında çikolata her zaman için medeniyetlerinde anlamını katladığı bir besin maddesi olarak dikkatleri üzerine çekmektedir. Burada asıl anlatılmak istenen şey ise çikolatanın besin maddelerinin dışında kadınlarda uyardığı bazı duyguların yoğunluğudur. İçeriğinde bulundurduğu endorfin maddesinden dolayı her zaman mutlu olmanızı da sağlamaktadır.

Önceki İçerik
Sonraki İçerik
Sude Seçkin
Sude Seçkinhttp://www.kadinim.net
Kadınım.Net Editörü

Benzer İçerikler

1 Yorum

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Son Konular