15.7 C
İstanbul
Cuma, Aralık 1, 2023

Göz Altı Morluklarından Kurtulmak İçin Bitkisel Yöntemler

Aşırı yorgunluk ve uykusuzluk göz altında morluklara neden olmaktadır. Bu durum hiçbir kadın tarafından estetik açıdan istenmemektedir. Bazı kadınlarda uzun süre devam eden bu durumdan kurtulmak için sizlere bazı tavsiyelerde bulunacağız.

İlk olarak papatya çayının göz morluklarına iyi geldiğini söyleyelim. 1 Litre kaynamakta olan suyun içerisine 23-30 adet kurutulmuş papatyayı koyun ve 15-20 dakika boyunca demleyin. Süzdükten sonra papatya çayını ılıtın ve göz çevresindeki mor olan bölgeleri bu çay ile yıkayın.

 

Göz altı morluklarından kurtulmak için bir diğer yöntemimiz ise patates yöntemi. Orta boy 1 adet

patatesi hamur kıvamına getirin daha sonra ise gözün içerisine değdirmeden göz çevresindeki mor alanlara hamur kıvamındaki

 

patatesi koyun. Yaklaşık yarım saat bekleyin ve bölgeyi yıkayın. Daha önce bahsettiğimiz papatya çayı ile bölgeyi yıkarsanız daha faydalı olacaktır.

Bu yöntem ile uykusuzluk ve yorgunluktan dolayı meydana gelen göz altı morluklarından kurtulabilirsiniz. Değişik hastalıkların neden olduğu göz altı morluklarından kurtulmak için doktora başvurmanızda fayda vardır.

Sude Seçkin
Sude Seçkinhttp://www.kadinim.net
Kadınım.Net Editörü

Benzer İçerikler

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Son Konular