13.7 C
İstanbul
Cuma, Aralık 1, 2023

Hamilelikte Kahve Tüketimi

Ülkemiz insanlarının en büyük alışkanlıklarından birini oluşturmaktadır, çay ve kahve tüketimi. Yapılan araştırmalarda elde edilmiştir ki insanlarımız çay ve kahve tüketemediklerinde kendilerini büyük bir eksiklik içerisinde hissetmekte bu sebepten dolayı da sabahları kendilerine gelemediklerinden şikayetçi olmaktadır.

Bu tarz çay ve kahve gibi alışkanlıkların ise hamilelik dönemlerinde bebeğe bazı zararlar verdiğini bilmekte fayda vardır. Zinde kalmak için bazen kafein tüketimi abartılabilir ama bu durum alışkanlık haline geldiği zaman ciddi problemlere neden olmaktadır. İşte bu noktada yapılması gereken ise hamileyken kafein tüketimini minimum düzeye indirmektir. 
Her şeyden önce bebeğin sağlığı düşünülmeli ve atılan her adımda bu esasa göre hareket edilmelidir. Bebeğin sağlığı kahve içme arzusundan daha büyük bir önem taşımaktadır.

hamilelikte kahveİçtiğiniz her kahvede bulunan kafein bebeğinize geçmektedir. Bebek sağlığı açısından oldukça olumsuz bir etki oluşturmaktadır. Kafein ise hemen hemen tükettiğimiz pek çok maddede bulunmaktadır. Dünya besin örgütünün tespitlerine göre yaklaşık olarak altmış kadar bitkide bulunan kafein pek çok yemek ve içeceğin ise aktif olarak başrolünde bulunmaktadır.

Kafeinin bebeğe zararlarından biri de gelişimini engellemesi ve zayıf kalmasına neden olmasıdır. Bebeğinizin zayıflamasını istemiyorsanız ve bazı hastalıklara karşı bağışıklığının önemli ölçüde düşmesini istemiyorsanız onu kafeinden uzak tutmanız gerekmektedir.

Sude Seçkin
Sude Seçkinhttp://www.kadinim.net
Kadınım.Net Editörü

Benzer İçerikler

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Son Konular