Kahveye Hayır Diyemiyorsanız

0
2099

Diyet yapıyorsunuz fakat hiçbir şekilde kahveye hayır diyemiyor musunuz? Kahve içtiğinizden dolayı kendinizi suçlu hissetmenin ne demek olduğunun sizler de farkındaysanız bu haberimiz tam size göre.

ülkemize diğer Dünya ülkelerine oranlandığında daha geç giren ama önemli alışkanlıklarımızdan bir tanesini oluşturan kahve pek çok insanın sabahları kendilerine gelmelerini sağlayan önemli bir alışkanlıktır. Ama diyet yaparken kahvenin yasak olması pek çok insanı zora sokmaktadır. Kahve içilmesini ve kahvenin içerisinde bulunan kafein oranları hakkında doğru bildiğiniz bazı yanlışlar yüzünden sizlerinde kahve keyfinin baltalanmasını istemiyoruz. Önemli olan kahve tüketimi değil kafein tüketimidir.

diyet kahve

Bu kuralı göz ardı etmeden günlük kafein ihtiyacınızı tamamen kahveye yönlendirebilirsiniz. Örnek vermek gerekiyorsa çay veya kola tüketmek yerine gün içerisinde iki sefer kahve tüketebilirsiniz. Bu kafein oranını dengeleyeceğinden dolayı sizler için bir sakıncası olmayacaktır. Yine aynı şekilde sabahları uyanmakta zorluk çekiyorsanız da kesinlikle kahve yerine yeşil elma tüketmenizi tavsiye ederiz. Yeşil elmanın kahveden daha fazla uyku açıcı özelliğinin farkına vardığınızda sizler de yeşil elma ile neden daha önce tanışmadığınız konusunda kendinize kızacaksınız.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.