27.6 C
İstanbul
Perşembe, Ağustos 18, 2022

Makyaj Temizliği Nasıl Olmalı

makyaj temizliğiGüzel makyaj yapmak kadar o makyajı gerektiğinde ciltten temizlemek de ihmal edilmeyecek kadar önemlidir. Çünkü ne olursa olsun makyaj malzemeleri kimyasal ürünlerdir ve ciltte uzun süre bekletildiğinde ister istemez zarar vermeye başlayacaktır. Bu nedenle vakti geldiğinde yüzünüzdeki makyajın özenle temizlenmesi gerekmektedir. Makyaj temizliği için bir kaç püf noktası elbette var. Neymiş makyaj temizliğinde püf noktaları görelim:

– Makaj temizleyici kremi yüzünüze ve boynunuza kalınca bir tabaka halinde sürün.

– Yüzünüzün ortasından başlayıp, daireler şeklinde sürerek temizleyicinin dokulara işlemesini sağlayın.

– Alından başlayın, burnun başladığı yerden şakaklar yönünde dairesel hareketlerle saçların başladığı yere kadar yükselin. Daha sonra dudağın üstünden kulak memesine kadar bu işlemi sürdürün.

– Boyun için de aynı şekilde, ortadan başlayıp iki yana doğru, ilk önce boynun başladığı yerde, ardından köprücük kemiğinin hemen üstünde aynı hareketleri uygulayın. Makyaj temizleyicinin tüm izlerini, makyaj temizleyici bir kâğıtla ortadan kaldırın.

Ürün sütse yıkayın

– Kullanılan makyaj temizleyicinin türüne göre; eğer bir süt kullanmışsanız bir süngerle yıkayarak temizleyin. Eğer kremse pamuk kullanın; bir sabun-krem ya da ikili bir süt uygulamışsanız, bol su ile yıkayın.

Sude Seçkin
Sude Seçkinhttp://www.kadinim.net
Kadınım.Net Editörü

Benzer İçerikler

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Son Konular