30.7 C
İstanbul
Pazartesi, Ağustos 1, 2022

Yeni Okul Dönemi İçin İhtiyaç Listesi Nasıl Hazırlanır

Çocuklar tekrar arkadaşları ile bir araya geleceği için mutluyken, veliler hazırlanması gereken okul ihtiyaç listesi için oldukça endişeliler. Alınacak birçok ihtiyaç var ve masraf oldukça fazla! Bir yandan oluşan masrafı azaltmak bir yandan kaliteli malzeme bulmak günümüzde zor bir durum haline geldi! Bu durumu kolayca atlatabilmek için okul ile görüşerek ihtiyaç listesi hazırlayabilir ve böylece dönem başlamadan o telaşı ortadan kaldırabilirsiniz. Okul alışverişine bir ihtiyaç listesi hazırlayıp çıkmak daha organize olacağınız için hem işlerinizi kolaylaştırır hem de bu liste ile önceliklerinizi belirlediğiniz için gereksiz masrafı önlemiş olursunuz.

Her okulun, öğrencinin listesindeki kırtasiye malzemeleri değişiklik gösterir. Okul isteklerine ya da öğrencinin eksiklerine göre liste hazırlamalı ve alışverişe ona göre çıkılmalıdır. Hazırlanan liste ile alışveriş yapmak daha kolay olduğu gibi fiyat kıyaslamasına da olanak sağlar. Alışverişinizi internetten yapmanızda indirim fırsatlarından yararlanarak daha az ödeme yapmanızı sağlar. Fiyat kıyaslamanızda da kolaylık sağlar. Tek tıkla kapınıza getireceğiniz ürünlerden beğenmediğinizi ya da fazla aldığınızı düşündüğünüz ürünleri iade edebilme seçeneğiniz de bulunmaktadır. www.nezih.com.tr‘den ürünlerinizi sepete ekleyerek zamandan tasarruf sağlayabilirsiniz.

Okul İhtiyaç Listesinde Neler Olmalı?

Uzun uzadıya bir listenin detaylarına girmeye hazır mısınız? Okul ihtiyaç listesinde ki en önemli detay kırtasiye malzemeleri ve okul kıyafeti olarak sınırlandırılabilir. Kırtasiye malzemeleri en çok ürünün olduğu kısımdır, detaylandırması zaman alır. Okul kırtasiye listesi için alınacakların başında kalem, defter ve çanta gibi detaylar gelir. Okul kalemi tercihi iyi yapılmalıdır ki uzun süre kullanım sağlanabilsin. Okul kalemi tercihinde versatil kalem ya da kurşun kalem tercihine göre kalem ucu ya da kalemtıraş da listeye eklenmeli! Silgi de kalem kutusunun vazgeçilmez malzemelerindendir unutmayalım!

Okul defteri derslere göre seçilmeli. Matematik dersi için kareli defter, sözel dersler için çizgili defterler tercih edilebilir. Müzik defteri, resim defteri gibi detayları da unutmamak gerek. Defterin boyutu ve sayfa sayısı ise çocukların sınıfına göre değişiklik göstermektedir. Çocuklarınızın okulda daha konforlu ders işlemesini sağlamak için spiralli defter seçeneklerinden bir model seçebilirsiniz. Defterlerinizi Nezih’ten seçerek alışverişinizde indirimlerden yararlanabilirsiniz.

Diğer önemli bir detay okul çantası seçimidir. Okul çantası okul alışverişinin en önemli detayıdır. Yıl boyunca seçmiş olduğunuz birçok malzemeyi o çanta içerisinde taşıyan çocuğunuzun sağlığı bu durumda oldukça önem kazanıyor. Sırt ve bel desteği sağlayan çanta seçerek ağırlığı hafife indirebilirsiniz. Jansport çantalar ya da BestLife çanta modelleri arasından yaptığınız tercih ile uzun yıllar kullandığınız ürününüz sağlığınızı da korusun! Modelinize uygun seçeceğiniz beslenme çantası ile okul kombinini tamamlayabilirsiniz. Çantalarda indirim fırsatlarından yararlanabilmek için Nezih’e bir göz atın!

 

Okul Listelerindeki Detaylar

Kırtasiye malzemeleri okul listelerinin demirbaşı olduğunu biliyoruz. Peki bunun dışında okul listesinde ne bulunur, gözden kaçırmayalım derseniz derslere göre liste eksiklerini oluşturmanız tavsiye edilir. Müzik dersi için ihtiyaç listenize melodika, flüt gibi müzik aletlerinden okulun seçmiş olduğu bir tanesini eklemeniz gerekir. Resim dersi için ise istenen boyalar, resim önlüğü ya da tuvaller yine okulunuzun seçmiş olduğu kriterlere uygun olmalıdır.

Özel derslerin dışında okul dönemi boyunca ihtiyacı olan malzemeler arasında; yapıştırıcılar, makas, dosyalama ürünleri, karton, mukavva gibi ürünler de bulunur. Bu tarz ürünler okulun isteğine göre değişmekle beraber okul sezonu öncesi ya da dersler arasında istenilebilir. Yapıştırıcılar onlarca çeşit ürün yelpazesinden oluşuyor. Pritt stick yapıştırıcı ya da uhu kullanımı tercihi okul tarafından belirlenebileceği gibi veli tercihine de bırakılabilir. Makas için de yüzlerce marka bulmak mümkündür. Mas makas genelde tercihler arasında ilk sıralarda yer alır. Dosyalama ürünleri, klasörler sınıfın derecesine ve okul yılının yoğunluğuna göre değişiklik gösterir. Kutu dosyalar öğretmenler tarafından projeleri saklamak için tercih edilirken, lastikli dosya çeşitleri öğrencilerin en çok tercih ettiği modellerdir. Tüm bu küçük ama önemli detayları atlamamak için listenizi özenli hazırlanmanız gerekir.

Her çocuğun yaşına göre ihtiyaçları farklı olmakla birlikte sizin için temel ihtiyaç listesi genel olarak aynıdır. Okul listenizi okulunuz ile irtibata geçerek kendiniz oluşturabilir ya da Nezih Kırtasiye’den okulunuzu seçerek tek tıkla kapınıza getirtebilirsiniz. Böylece zamandan tasarruf ederken liste hazırlama derdine de düşmemiş olursunuz. Şimdiden, başarı dolu bir eğitim yılı dileriz.

Sude Seçkin
Sude Seçkinhttp://www.kadinim.net
Kadınım.Net Editörü

Benzer İçerikler

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Son Konular