Rüyada Akvaryum Görmek

Rüyada Akerdeon Görmek

Hangi Bitki Çayı Neye Faydalı?

Küt Saç Kimlere Yakışır

Hamilelikte Kilo Alımı Hesaplama

Hamilelik 29 Mart 2011
2.168

Ülkemizde hamile olanlara gösterilen ilgiden haberdar olmayanımız yoktur. Anne adayları henüz hamileyken her zaman çift canlı oldukları öne sürülerek iki kişilik yemekleri yemesi istenmektedir. Üstelik bu yemek periyotları oldukça fazla ve sinir bozucu düzeyde lezzetli ürünlerden kuruludur. Anne adayları ise genellikle birkaç sefer reddetmenin akabinde dayanamayarak bu yiyeceklerden tüketmeye başlayacaktır. Bunun sonucunda ise bebek ihtiyacı olanı kadarını alacak ve geri kalan kısım ise size yağ olarak depolanacaktır. Bunu engellemenin özellikle bizim toplumumuzda pek mümkünatı yoktur. Fakat yinede bazı doğru bilinen yanlışlardan kaçınarak kilo almanızı bir nebze de olsa azaltabilirsiniz. Peki hamilelikteki kilonuzu baz alırsak kaç kilosu bebeğinize aittir? O doğduktan sonra geriye ne kadar kilo kalacaktır?

Hamilelikte Kilo Alımı

Öncelikle ülkemizde bir bebeğin ortalama 3-3.5 kg olarak Dünya’ya geldiğini düşünürsek, bu rakamın 4 kg ortalamasını kabul etmemiz gerekmektedir.

 

500 gram kadar plasenta yı da doğumdan hemen sonra vücudunuzdan atacaksınız. Bunu amnion sıvı takip edecektir. Onun toplam hacmi ise 1 kg civarında olacaktır.

Ayrıca bu duruma ek olarak memeler için 300 gram alabiliriz, son olarak da sıvı için 5 kilogramı baz aldıktan sonra hamilelikte yaklaşık olarak aldığınız, 12-14.5 kg vücudunuzdan bebeğin doğumundan sonra atılacaktır. Geri kalan ağırlık ise yağ olarak sizde saklanmaya devam edecektir.

Hamilelikte Beden Kitle Endeksi

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

İlginizi Çekebilir
banner-1
Gebelik Hesaplama

Gebelik Hesaplama

04 Şubat 2014
908
Gebelik Testleri

Gebelik Testleri

15 Ocak 2013
1.765
Hamilelik Tarihi Hesapla

Hamilelik Tarihi Hesapla

20 Aralık 2012
3.370
Hamilelik Dertleri

Hamilelik Dertleri

14 Aralık 2012
1.653
Hamilelikte Varis Kabusu

Hamilelikte Varis Kabusu

12 Aralık 2012
959
Yemek Tarifleri