16.6 C
İstanbul
Cumartesi, Kasım 25, 2023

Botoks Nedir?

botoksBotoks kırışıklık tedavisinde kullanılan botulinum maddesinden elde edilen bir ilaçtır. Cildinizde yerçekiminin yarattığı sarkmalar,mimiklerimizin neden olduğu kırışıklıklar ve yaşımızdan dolayı oluşan yaşlanma belirtilerinin tedavisinde tercih edilen son derece başarılı bir yöntemdir. Botoks’un içinde bulunan botulinum maddesi kırışıklıkların giderileceği yerdeki kasları felç ederek o bölgedeki kasların çalışmasını durdurduğu için kırışıklıkların ortadan kalkması sağlanır.Bu işlemin kalıcılığı 3 ay sürdüğünden dolayı botoks uygulamasını her 3 ayda bir yenilenmesi gerekmektedir.

Botoks Kremi Ve Botoks Etkili Maske

Botoks etkisi yaratan krem adı altında çıkan birçok krem mevcuttur. Ama bu kremlerin çoğu botoks ilacının kendisi gibi uzun süreli ve anında etki eden kremler değildir. Bu kremler botoks uygulamasına yakın derecede etki eden kremlerdir. Bu kremler pek çok ünlü kozmetik markasının altında kırışıklık giderici krem diye satılmaktadır. Bu kremlerin yararı yok mu diye sorarsanız,tabi ki var. Uzun süreli olarak bu kremler uzun vadede yüzünüzde oluşacak kırışıklıkların veya yaşlanma belirtilerinin daha geç oluşmasını sağlayacaktır. Bu kremlerin dışında cildinize botoks etkisi yaratacak maskelerde uygulayabilirsiniz. Size evde uygulayabileceğiniz bir botoks maskesi tarifi;

  • 1 çorba kaşığı bal
  • 1 çay kaşığı keten tohumu yağı
  • 1 adet olgun kayısı

Öncelikle kayısımızı iyi bir şekilde ezelim. Daha sonra üzerine keten tohumu yağını ekleyip ve son olarak balımızıda ekledikten sonra hepsini karıştırarak maskemizin malzemesini hazırlamış oluyoruz. Bu karışımı yüzümüze sürdükten sonra 20 dakikda yüzümüzde bekletiyoruz,20  dakikanın sonunda yüzümüzü suyla duruluyoruz. Bu maskeyi haftada 1 veya 2 kere uygulayın ve uyguladıktan sonra göreceksiniz cildiniz son derece yumuşamış ve penbemsi bir parlaklık kazanmış olacaktır.

botoksBotoks’un Zararları Ve Yan Etkileri

Botoks işlemi çok uzun zamanlardır estetik amaçlı kullanılmaktadır. Botoks işleminin hiçbir zararı yoktur. Botoks işleminin zararının olmadığı Amerikan İlaç Araştırma Dairesi tarafındanda onaylanmıştır. Botoks’un zararı bu işin uzmanı doktorlar tarafından yapılmassa etkisi tam olmayabilir yada istediğiniz sonucu alamazsınız.

Botoks işleminin yan etkileri yok denecek kadar azdır. Çok nadirde olsa uygulamadan sonra geçici baş ağrısı görülebilir. Bunun dışında botoks uygulamasının hiçbir yan etkisi yoktur.

Botoks Fiyatları

Botoks uygulamasının fiyatları kullanılan ilacın fiyatına ve doktorun bu konudaki becerisine fiyatlandırılır. Kısacası botoks fiyatı 500 tl ile 1.000 tl arasında doktorun becerisi ve kullanılan ilacın kalitesine göre değişmektedir.

Bu uygulamayı yaptırmanız cildinizdeki kırışıklıkların artmasını geciktirerek daha pürüzsüz bir cilde sahip olmanızı sağlayacaktır. Hiçbir yan etkisi ve zararı olmayan botoks uygulamasını genç kalmak için yılda iki defa uygulatmalısınız.

Önceki İçerik
Sonraki İçerik
Sude Seçkin
Sude Seçkinhttp://www.kadinim.net
Kadınım.Net Editörü

Benzer İçerikler

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Son Konular