14.7 C
İstanbul
Pazartesi, Mayıs 6, 2024

Çağrı Merkezinde Çalışmak İçin

Günümüzde beyaz eşya sektöründen mobilya sektörüne, küçük ev aletlerinden telekomünikasyon sektörüne kadar hemen her alanda markalaşmış şirketlerin çağrı merkezi vardır. Çağrı merkezinde, merak ettikleri konuları öğrenebilir, arıza bilgisi verebilir ya da şubeye gitmeden bir takım işlemleri telefon yolu halledebilir. Ayrıca telefon ile alışveriş dahi yapabilir.

Yeterlilikler

Öncelikle diksiyonunuzun düzgün olması gerekir. Spiker ya da haber muhabiri kadar olmasa da insanlar ile sağlıklı bir iletişim kurabilecek düzeyde olması yeterlidir.

Çağrı merkezinde çalışacak kişiler sabırlı olmalıdır. Gün boyunca çok sayıda müşteriler ile diyaloga girdiğini göz önünde bulundurursak bir süre sonra konsantrasyon problemleri yaşanabilir ya da müşteriye karşı yeterli ilgi ve alaka gösterilemeyebilir. Ayrıca hizmet ya da ürün konusunda problem yaşayan müşteriler sinirli olabilir. Onlara karşı, sakin ve uygun bir dil ile iletişime geçilmelidir.

Ses tonuna dikkat edilmesi gerekir. Sinirli olmasak dahi, ses tonunu yanlış kullandığımız için müşteride olumsuz bir izlenim bırakabiliriz. Ayrıca alçak ses tonu ile konuşmak iletişimde sorun yaratacaktır.

Her telefon görüşmesinin başında, adınızı ve çalıştığınız departmanı söylemelisiniz. Ayrıca arayan kişinin adını öğrenerek, müşteriye adı ile hitap etmeniz görüşme sırasında iyi izlenimler bırakmanızı sağlayacaktır.

Akıcı ve anlaşılabilir bir dil ile konuşmanız size avantaj sağlar. Çok yavaş konuşmanız, telefondaki müşterinizi sıkacağı gibi çok hızlı konuşmanız da müşterinin sizi anlamamasına neden olacaktır.

Call center konusunda ihtiyacınız olan her şeyi, bluecom.com.tr adresinde bulabilirsiniz.

Sude Seçkin
Sude Seçkinhttp://www.kadinim.net
Kadınım.Net Editörü

Benzer İçerikler

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Son Konular