16.7 C
İstanbul
Cumartesi, Kasım 25, 2023

İlişkide İlk Gece Rehberi

İlk gece aslına bakılırsa yaşanması gereken en özel ve en güzel gece olmalıdır. Fakat bu herkes için geçerli olmamaktadır. Bazı çiftler ilk gece ilişkilerinde daha önceden böyle bir şeyi tecrübe etmedikleri için ilk gece ilişkileri büyük bir korkuyla ve mahcubiyetle sonlanmaktadır. Sizde ilk gece nasıl ilişkiye girilir diye merak ediyorsanız konumuzu detaylıca inceleyin.

İlk Gece Korkusu

İlk Gece Korkusu

ilk gece korkusu ağırlıklı olarak cinselliğin kısıtlı olarak yaşandığı toplumlarda daha çok rastlanmaktadır. ilk gece korkusu aslına bakılırsa ilk cinsel birleşme korkusu demektir. Bu ilk gece korkusu daha çok ilk cinsel ilişkisini o gece yaşayacak olan kadınlarda daha çok görülmektedir. İlk gece korkusunun asıl adı vajinismus’tur. İlk gece korkusu cinsel ilişkiyle veya cinsel birleşmeyle ilgili tam bilgilendirilmemiş ve cinsel ilişki sırasında ne yapacağını bilmeyen kişilerin cinsel birleşmeyi sonlandıramaması sonucu oluşur. Bu ilk gece korkusunu yaşayan çiftlerin bilmesi gereken bu korkuyu bir kere yaşadıktan sonra diğer birleşmelerde kişinin isteğinin dışında farkında olmadan gerçekleştiğidir.İlk gece korkusu yaşayan kişilerin bu hastalıktan uygun bir tedaviyle kısa sürede kurtulacağını bilmesi gerekir. Korku Yaşayan kişinin cinsel ilişkiye zorlanması,bu problemi çözüme ulaştırmaz aksine çiftin birbirinden daha da uzaklaşmasına sebep olur.

Bununla birlikte çocuk sahibi olmak isteyen anne ve babaların bebeğin cinsiyetini belirlemek için ilk gece ilişki sırasında tarihsel döngüye dikkat etmeleri gerekir.

Doğumdan önce çocuğunuzun cinsiyetini belirlemek istiyorsanız bebek cinsiyeti hesaplama takvimine göz atmanız gerekiyor. Bu takvim sayesinde doğacak olan çocuğunuzun cinsiyetini siz belirleyebilirsiniz.

 


İlk Gece Nasıl İlişkiye Girilir?

Öncelikle hiç ilişkide bulunmadıysanız size vereceğimiz tavsiyeleri uygularsanız ilk gece çok güzel geçecektir. İlk başta sakin olmanızda fayda var.İlişkiye başlamadan önce bu ilişkiye hazır olup olmadığınızın mesajını karşı tarafa vermelisiniz. İlk gece ilişkiye girmeden önce eğer korkunuz varsa bu birleşmeye öncelikle kendinizi psikolojik olarak hazırlamalısınız. Tabi bundan tedirgin olduğunuzu karşı tarafa belirtirseniz,karşı taraf sizi korkutmamak ve incitmemek için elinden geleni yapacaktır. İlk defa ilişkiye girecek ve biraz korkanlar için en ideal pozisyon kadının altta,erkeğin üstte olduğu pozisyondur. Asıl önemli olan ilişkiye girmeden önce kendinizi biraz daha rahatlatmak için ön sevişmeyi uzun tutmalısınız. Ön sevişmeyi uzun tutmak bayanın vajinasındaki ıslanmayı arttıracağı için birleşmenin rahat ve kolay şekilde olmasını sağlayacaktır.


İlk Gece Yapılması Gerekenler

İlk gece yapılması gerekenlerin ilki her iki tarafında bu ilişkiye hazır olup olmadığının mesajını vermektir. Kadınlar erkeklere göre farklı bir doğaya sahip oldukları için bir kadının ilk ilişkisine hazırlanması erkeğe göre daha uzun sürebilir. İlk gecede cinsellikten konuşmak çok faydalıdır. Bizim toplumumuzda her şey el yordamıyla yapıldığı için bu bilgileri birbiriyle konuşup birbirlerini rahatlatmaları başarılı bir gece için uygun olacaktır. İlk gece korkusundan dolayı kadın kendini kasabilir yada erkekte sertleşme sorunu olabilir. İlk gece için öncelikle birbirinize güvenmelisiniz. Hoş vakit geçirerek birbirinizi rahatlatın. Asıl önemli ön sevişmeyi sakın es geçmeyin.

İlk gece birleşmeyi en rahat olacağınız pozisyonda gerçekleştirmeye çalışın. Birleşmede zorlanıyorsanız kayganlaştırıcı veya krem kullanabilirsiniz. cinsel birleşme bittikten sonra karşı tarafa sevgi dokunuşlarıyla mutluluğunuzu onunla paylaşın.

Eğer sizde ilk gece problemi yaşayacağınızı düşünüyorsanız ilk geceden önce cinsel danışmanlık uzmanından yada evlilik danışmanından yardım alabilirsiniz. Fakat unutmayın ki sonunda yaşayacağınız bu olay korkularınızın ne kadar gereksiz olduğunu gösterecektir.

 

İlk Cinsel İlişkide Kadına Düşen Görevler

 

Sude Seçkin
Sude Seçkinhttp://www.kadinim.net
Kadınım.Net Editörü

Benzer İçerikler

6 YORUMLAR

  1. Bence insan kendini kasmamalı, o anın zevkini çıkarmak için rahat olmalı ve korkmamalı, benim ilk deneyimim çok güzeldi, verdiğiniz bilgileri keşke daha önceden okusaydım, çok daha iyi olabilirdi belki.

  2. Yaklaşık 9 aylık evliyim malesef korkularim nedeniyle hala ilişkiye giremedim çeşitli kremler vs kullandım ama sonuç değişmedi Terapiste de başvurdum ama olmuyor.ne yapmalıyım?

  3. 8 aylık evliyim herşey güzel ama daha eşimde birlikte olamadim sertlesme sorunu oluyor urolojiye gittik ilaç verdi yine yapamıyor ben cised jinekolok la muayene oldum vajinusmus yok dedi ne yapmaliyiz psikolojik ikimizde cokuntudeyiz yardımcı olurmusunuz

  4. Sevgili kardeşim sizi başlamışlar tipla alakası olan bır durum degil istediğin doktor git boş faydası olmaz ilmi çok iyi olan alıme git ancak o yardimci olur

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Son Konular