13.6 C
İstanbul
Pazartesi, Kasım 14, 2022

saglık

SAGLIK

Saglık insanların olmazsa olmazları arasında gelmektedir onun için birey hastalık gelmeden sağlığının bilincinde olmalı ve onu korumalıdır. Bunun için ise düzenli beslenme ön koşuldur.

Bireyin önünde uzun yollar olduğu bilinci sağlıklı bir yaşamı zorunlu kılmakta ve yaşlılığa yatırım için sağlıklı olmakta ve hastalıklardan uzak durabilmektedir. Hastalık olarak ciddi bir durum yok ise doğal yollardan çözüm bulmamız gerekmekte hap tutkunu olmamamız gerekmektedir. Çoğu insan ilaç bağımlısı olmakta ve psikolojik vakalar yaşanmaktadır.

Kadınlar için sağlık ise daha önemlidir çünkü güzellik sağlıktan geçmektedir ve hiçbir kadın çirkin olmak istemez. Hele kış aylarında hastalıkların baş göstermesi ise salgın hastalıkları kolaylaştırmakta ve hastalığa davetiye çıkarmaktadır.

Erken teşhis çoğu zaman olumsuzlukların önüne geçmektedir. Bunun için olumsuz bir durumla karşılaştığımızda uzman kişilerle görüşmeliyiz. Uzman kişilerin üstünde durduğu ise modern dünyanın getirdiği karmaşa ve bunun arkasından gelen bireylerdeki stresin artmasıdır. Ve stresi ise hastalıkların kaynağı olarak görmektedirler. Ki çoğu hastalığın tedavisi ise stresten arınmak ve kendine zaman ayırmaktır.

Zinde bir ruh saglık lı bir bedendir ve strese hayır diyebilmek gerekir

Önceki İçerikKadınlar ve Hamilelik
Sude Seçkin
Sude Seçkinhttp://www.kadinim.net
Kadınım.Net Editörü

Benzer İçerikler

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Son Konular