3 Günde 1 Kilo Diyeti

Yaşlanmayı Geciktirmek Zor Değil

bacaklarınızı güzel göstermenin yolları

Ten Renginize Göre Takı Modelleri

İlişkide İlk Gece Rehberi

Cinsel Sağlık 17 Mart 2015
19.291

İlk gece aslına bakılırsa yaşanması gereken en özel ve en güzel gece olmalıdır. Fakat bu herkes için geçerli olmamaktadır. Bazı çiftler bı ilk gece ilişkilerinde daha önceden böyle bir şeyi tecrübe etmedikleri için ilk gece ilişkileri büyük bir korkuyla ve mahcubiyetle sonlanmaktadır. Sizde ilk gece nasıl ilişkiye girilir diye merak ediyorsanız konumuzu detaylıca inceleyin, ayrıca özel sorularının varsa BURADAN uzmanımıza sorabilirsiniz.

İlk Gece Korkusu

İlk Gece Korkusu

ilk gece korkusu ağırlıklı olarak cinselliğin kısıtlı olarak yaşandığı toplumlarda daha çok rastlanmaktadır. ilk gece korkusu aslına bakılırsa ilk cinsel birleşme korkusu demektir. Bu ilk gece korkusu daha çok ilk cinsel ilişkisini o gece yaşayacak olan kadınlarda daha çok görülmektedir. İlk gece korkusunun asıl adı vajinismus’tur. İlk gece korkusu cinsel ilişkiyle veya cinsel birleşmeyle ilgili tam bilgilendirilmemiş ve cinsel ilişki sırasında ne yapacağını bilmeyen kişilerin cinsel birleşmeyi sonlandıramaması sonucu oluşur. Bu ilk gece korkusunu yaşayan çiftlerin bilmesi gereken bu korkuyu bir kere yaşadıktan sonra diğer birleşmelerde kişinin isteğinin dışında farkında olmadan gerçekleştiğidir.İlk gece korkusu yaşayan kişilerin bu hastalıktan uygun bir tedaviyle kısa sürede kurtulacağını bilmesi gerekir. Korku Yaşayan kişinin cinsel ilişkiye zorlanması,bu problemi çözüme ulaştırmaz aksine çiftin birbirinden daha da uzaklaşmasına sebep olur.

 


İlk Gece Nasıl İlişkiye Girilir?

Öncelikle hiç ilişkide bulunmadıysanız size vereceğimiz tavsiyeleri uygularsanız ilk gece çok güzel geçecektir. İlk başta sakin olmanızda fayda var.İlişkiye başlamadan önce bu ilişkiye hazır olup olmadığınızın mesajını karşı tarafa vermelisiniz. İlk gece ilişkiye girmeden önce eğer korkunuz varsa bu birleşmeye öncelikle kendinizi psikolojik olarak hazırlamalısınız. Tabi bundan tedirgin olduğunuzu karşı tarafa belirtirseniz,karşı taraf sizi korkutmamak ve incitmemek için elinden geleni yapacaktır. İlk defa ilişkiye girecek ve biraz korkanlar için en ideal pozisyon kadının altta,erkeğin üstte olduğu pozisyondur. Asıl önemli olan ilişkiye girmeden önce kendinizi biraz daha rahatlatmak için ön sevişmeyi uzun tutmalısınız. Ön sevişmeyi uzun tutmak bayanın vajinasındaki islanmayı arttıracağı için birleşmenin rahat ve kolay şekilde olmasını sağlayacaktır.


İlk Gece Yapılması Gerekenler

İlk gece yapılması gerekenlerin ilki her iki tarafında bu ilişkiye hazır olup olmadığının mesajını vermektir. Kadınlar erkeklere göre farklı bir doğaya sahip oldukları için bir kadının ilk ilişkisine hazırlanması erkeğe göre daha uzun sürebilir. İlk gecede cinsellikten konuşmak çok faydalıdır. Bizim toplumumuzda herşey el yordamıyla yapıldığı için bu bilgileri birbiriyle konuşup birbirlerini rahatlatmaları başarılı bir gece için uygun olacaktır. İlk gece korkusundan dolayı kadın kendini kasabilir yada erkekte sertleşme sorunu olabilir. İlk gece için öncelikle birbirinize güvenmelisiniz. Hoş vakit geçirerek birbirinizi rahatlatın. Asıl önemli ön sevişmeyi sakın es geçmeyin.

İlk gece birleşmeyi en rahat olacağınız pozisyonda gerçekleştirmeye çalışın. Birleşmede zorlanıyorsanız kayganlaştırıcı veya krem kullanabilirsiniz. cinsel birleşme bittikten sonra karşı tarafa sevgi dokunuşlarıyla mutluluğunuzu onunla paylaşın.

Eğer sizde ilk gece problemi yaşayacağınızı düşünüyorsanız ilk geceden önce cinsel danışmanlık uzmanından yada evlilik danışmanından yardım alabilirsiniz. Fakat unutmayın ki sonunda yaşıyacağınız bu olay korkularınızın ne kadar gereksiz olduğunu gösterecektir.

 

İlk Cinsel İlişkide Kadına Düşen Görevler

Yorumlar

Yazıya 1 yorum yapılmış.

Melda 17 Mart 2015

Bence insan kendini kasmamalı, o anın zevkini çıkarmak için rahat olmalı ve korkmamalı, benim ilk deneyimim çok güzeldi, verdiğiniz bilgileri keşke daha önceden okusaydım, çok daha iyi olabilirdi belki.

İlginizi Çekebilir
banner-1
Adet Döneminde Cinsel İlişki

Adet Döneminde Cinsel İlişki

18 Kasım 2015
1.438
Vulva İltihabı ve Tedavisi

Vulva İltihabı ve Tedavisi

15 Kasım 2015
501
Virilizmin anlamı nedir?

Virilizmin anlamı nedir?

15 Kasım 2015
518
İktidarsızlık Neden Olur

İktidarsızlık Neden Olur

27 Kasım 2013
1.115
Doğum Kontrol Hapları

Doğum Kontrol Hapları

18 Ocak 2013
1.464
Kızlık Zarı Dikimi

Kızlık Zarı Dikimi

11 Aralık 2012
1.524