15.6 C
İstanbul
Pazar, Aralık 18, 2022

Dudak Kontürü Neden Yapılmaktadır?

Dudak kontürü yüz bölgesine uygulanan dolgular gibi özel klinik deneylerden geçmiş özel dolgu maddeleri ile yapılmakta olan bir tür estetik olmak ile birlikte kişinin daha genç görünmesine ve bununla birlikte daha güzel ve anlamlı dudaklara sahip olmak isteyen kişilerin tercih ettiği bir operasyondur. Dudak kontürü sadece dudak dolgu maddesinin enjektesi olmayıp aynı zamanda belirgin dudak çizgilerine sahip olmak isteyen kişilerin de tercih ettikleri bir estetik operasyondur. Dudak kontürü yaptırmak isteyen kişilerin bu operasyonu tercih etmekte çekine duymaması herhangi bir ameliyat olmayarak gün içinde gerçekleştirilip kişilerin günlük hayatlarına hemen devam etmelerini sağlamaktadır.

Dudak kontürü yaptırmak isteyen kişilerin öncelikle dikkat etmesi gereken şeylerden bir tanesi tercih edecekleri doktorların alanlarında uzman olması ve merdiven altı denilen adı sanı duyulmamış kişilere yaptırmamaları gerekmektedir. Daha uygun operasyon gerçekleştirebilmek adına gerçekleştirecekleri dolgu maddelerinin kalitesiz olması kişilerin daha sonrasında yaşayacakları büyük sağlık problemlerine bununla birlikte gelen kötü görüntü sonucu psikolojik olarak da kötü etkiler doğurabilir.

Bu sebeplerden dolayı hasta adaylarının seçimlerini dikkatli yapmaları gerekmektedir. Dudak kontür operasyonu öncesi hastalar doktorlarından randevu alarak öncelikle kontrolleri sağlanır. Bu kontroller sonrası hem fotoğrafları çekilen hem de tetkik ve tahlilleri yapılan hastaların bu operasyona uygun olup olmadıkları saptanır.

Daha sonrasında hem hastanın istekleri göz önüne alınarak hem de doktorun hasta açısından en sağlıklı olacak şekilde verdiği kararlarca ortak nokta sağlanmaktadır. Burada hastanın sakin olmasının yanı sıra doktorlarının da hastaları doğru yönlendirmesi ve hastanın psikolojisinden anlaması gerekmekte olup hastaya en uygun olacak şekilde operasyonun nasıl ilerleyeceğini ve operasyon sonrasını doğru ve anlaşılır olarak anlatması bunun yanı sıra hastanın merak ettiği soruları cevaplayarak hastaları rahatlatması gerekmektedir. Bu kontroller sonrası doktor hastalara örnek olabilecek şekilde bilgisayar yardımı ile operasyon sonrası nasıl olacağını gösterir ve hasta kabul eder ise operasyon sağlanır. Bu operasyon doğuştan dudak çizgisi olmayan, dudak düşüklüğü yaşayan ve dudaklarını daha dolgun ve canlı bir görünüme kavuşmasını isteyen kişiler tarafından tercih edilmekte olup operasyon sonrası daha anlamlı bir yüz ifadesi sağlanmak amaçlanır.

Daha fazla bilgiyi https://www.fbm.com.tr/hazir-dolgularla-dudak-konturu.html adresinde bulabilirsiniz

Sude Seçkin
Sude Seçkinhttp://www.kadinim.net
Kadınım.Net Editörü

Benzer İçerikler

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Son Konular