13.7 C
İstanbul
Cuma, Aralık 1, 2023

Kilo Vermeye Karar Vermek

Bir insan kilo vermek istediğinde karşısındaki herkes bir takım düşünceler beyan etmektedir. Hatta o kişinin kilo vermesini engellemek isteyen insanlar bile çıkabilir. Bu tarz durumlarda kişi kendi kendisiyle diyalog içerisinde bulunmalıdır. Ben kilo vermek istiyor muyum, ben kilo verebilir miyim, gibi sorular oldukça önemli etkiler doğuracaktır. Her şeyden önce insan kendisine duyduğu saygıdan dolayı kilo verebilmeyi başarmalıdır.

Yaz günlerinin ve metabolizma hızının yüksekliğine paralel olarak bazı öğün atlama işlemleri genellikle kişilerde yüksek oranda acıkmaya neden olmaktadır. Bu bünyelerde yaşanan açlık hissi ise gördükleri bütün yiyeceklere saldırmalarını sağlayacaktır.

Kilo almamak için yapılması gerekenlerin başında ise akşam yemeklerinden sonra kesinlikle yatmaya engel olmak gelebilir. Çünkü her şeyden önce daha fazla kilo verme girişimi insanı yoracaktır. Sadece istediğiniz kadar değil dayanabildiğiniz kadar aç kalmalısınız.

kilo vermekBilindiği gibi insanlar devamlı kilo vermekten ve yemek yememekten bahsetmektedir.Ama böyle bir durum karşısında kilo vermeyi ne kadar çok istediği hususunda hassas davranmasının da öneminin farkında olması gerekmektedir.

Dikkat edilmesi gereken bir diğer önemli husus ise kişinin kendi aldığı kiloları vermeye çalışması değildir. Kilolarını tamamen verdikten sonra yeniden almamaya karşı duyacağı hassasiyettir.

Hemen hemen herkesin başına hayatının bir döneminde aşırı kilo alma gibi durumlar gelmektedir. Bu tarz durumlarda panik olmadan diyete saldırmaktan da uzak durması gerekir.

Bu uzak durma olayı bazı kademeler boyunca gerçekleşmelidir. Hiç kimse bir anda kilo veremez diyet yapmak istiyorsanız bir sürecin devam edeceğini asla unutmamanız gerekmektedir.

Sude Seçkin
Sude Seçkinhttp://www.kadinim.net
Kadınım.Net Editörü

Benzer İçerikler

1 Yorum

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Son Konular